Atminties akcija #IŠTARK #IŠGIRSK #IŠSAUGOK šiemet suvienys visą Lietuvą

Atminties akcija #IŠTARK #IŠGIRSK #IŠSAUGOK šiemet suvienys visą Lietuvą

Pernai didžiulio susidomėjimo sulaukusi tremtinių bei politinių kalinių pavardžių skaitymo akcija #IŠTARK #IŠGIRSK #IŠSAUGOK šiemet suvienys ne vien Vilnių, bet gyvosios istorijos išsaugojimo tiltais jungs ir Kauną bei Klaipėdą. Siekdami, kad birželio 14-ąją – Gedulo ir vilties dieną – tremtinių atminimą pagerbti turėtų progą kiekvienas, organizatoriai skelbia ir Visuotinę tylos minutę, raginančią Lietuvą minutei sustoti ir skirti akimirką dėmesio šalies istorijai.

Skelbiama galutinė „Misija Sibiras‘17“ komanda, keliausianti į Irkutską

Skelbiama galutinė „Misija Sibiras‘17“ komanda, keliausianti į Irkutską

Po dvi dienas trukusio bandomojo žygio, kurio metu buvo išbandytas dalyvių pasirengimas Sibire laukiantiems iššūkiams, skelbiama galutinė „Misija Sibiras‘17“ komanda. Iš daugiau nei 900 norinčiųjų į bandomąjį žygį buvo pakviesta 80 labiausiai motyvuotų žmonių, o po iššūkių, su kuriais teko susidurti Lietuvos miškuose ir pelkėse, į Sibirą išvyks 16 žmonių komanda.

Praėjusį savaitgalį bandomajame žygyje dalyviams teko įveikti ne vien 47 kilometrų atstumą, keliaujant miškais ar pelkėmis bei brendant per upes. Bandomajame žygyje daug dėmesio skirta svarbiausiai projekto misijai – išsaugoti istoriją, prisiliesti prie jos patiems ir dalintis pilietiškumo žinia su aplinkiniais. Žygio dalyviai dalinosi savo istorinėmis žiniomis apie Didžiosios kovos apygardoje vykusį partizaninį judėjimą, tvarkė partizanų žūties vietas. Taip pat susitiko su buvusiais lietuvių tremtiniais Irena Saulute-Špakauskiene bei Vytautu Sidaru, kurie papasakojo ne vien savo gyvenimo istoriją, bet ir stengėsi įkvėpti bei motyvuoti bandomojo žygio dalyvius.