Atminties akcija #IŠTARK #IŠGIRSK #IŠSAUGOK – tai akcija, kurios metu be paliovos skaitomos buvusių tremtinių bei politinių kalinių vardai, pavardės ir likimai. Birželio 14-ąją, Gedulo ir vilties dieną, kiekvienas galime garsiai ištarti tų, kurie patyrė tremtį ir kalinimus vardus, išgirsti jų likimus bei išsaugoti istoriją.

Antrus metus projekto „Misija Sibiras“ organizuojama akcija #IŠTARK #IŠGIRSK #IŠSAUGOK šiemet sujungs 3 miestus: Vilnių, Kauną ir Klaipėdą, bei sieks perskaityti 60 000 pavardžių bei likimų, nes tremtys yra ne skaičiai, pateikiami vadovėliuose ar statistikoje, betžmonės, turintys savas istorijas ir likimus. Skaityti kviečiame: Vilniuje, Aukų gatvės skersgatvyje šalia Genocido aukų muziejaus (Aukų g. 2A, Vilnius); Kaune, Vytauto didžiojo karo muziejaus kiemelyje prie Amžinosios ugnies (K. Donelaičio g. 64, Kaunas); Klaipėdoje, prie paminklo vieningai Lietuvai „Arka“ (Tiltų g. 2, Klaipėda).

Skaitymai visuose miestuose truks tol, kol bus perskaityta paskutinė skaitymų knygoje esanti pavardė, o prisidėti kviečiami visi tam, kad su savo artimaisiais, draugais, bendradarbiais, kaimynais pagerbtume mūsų šalies istoriją, nes istorija yra tai, kas esame šiandien.

Visi kartu galime suvienyti Lietuvą ir įrodyti, jog istorija yra gyva kiekvienoje širdyje kiekvieną dieną, tad dalinkimės šia žinia!

Visus norinčius skaityti tremtinių bei politinių kalinių vardus kviečiame registruotis žemiau esančioje registracijos formoje: 

 

REGISTRACIJA